MAKALELER
   
 

Petek temizleme kimyasalı

25.08.2017 tarihinde
VENCO Havalandırma Makina Sanayi ve Tic. A.Ş. /
Asım Çağrı Kenanoğlu
Paylaştı
227 Görüntüleme
   

PROEES Kombi Petek Ve Tesisat Temizleyici Kimyasalı KULLANIM ALANLARI VE AMACI;

Kombi tesisatı, merkezi ısıtma sistemleri, kalorifer kazanları, buhar jeneratör ve güneş enerji sistemlerinde, suyun geçtiği yüzeylerde oluşan kireç, pas, yosun ve benzeri tortuları sistemin metal ve plastik yüzeylerine zarar vermeden temizlemek için formüle edilmiştir.

KULLANIM ORANI; Konsantre olduğundan 1 litre PROEES Petek ve Tesisat temizleyici 180 – 200 m² lik daire tesisatlarının temizliği için yeterlidir.

KULLANIM ŞEKLİ; Öncelikle sistem içerisindeki kirli su tamamen boşaltılır. Uygun miktar olan su ve ürün karıştırılarak 40 – 45 derece ısıtılır. Uygun yerler olan filtre veya havlupan radyatörden temizleme makinesi ile tesisata verilerek 45 dakika sirküle edilip su tahliye edilir. Sirkülasyon işleminden sonra sistem içerisinden temiz su geçirilerek durulayıp su tahliye edilir. Sisteme, çalıştırmak üzere su verilirken PROEES Petek ve Tesisat koruyucu kullanmanız işlemin tekrarını 6 ay uzatacaktır.

DİĞER ÖZELLİKLERİ; Tesisat verimini artırarak yakıt tasarrufu sağlar. Tesisatın kullanım ömrünü uzatır. İçerdiği inhibitörler sayesinde demir, çelik, bakır, prinç, plastik ve kauçuğa zarar vermez.